Fučíkova 329
925 21 Sládkovičovo
tel: +421 31 784 27 12
sladkovicovo@sladkovicovo.sk
Príroda má svoj prirodzený kolobeh, a tak posledné letné a jesenné mesiace sú vždy charakteristické aj zberom úrody. Čo sa na jar zasialo alebo zasadilo, po mesiacoch dozrie a príde obdobie žatvy alebo oberačky...
Príroda má svoj prirodzený kolobeh, a tak posledné letné a jesenné mesiace sú vždy charakteristické aj zberom úrody. Čo sa na jar zasialo alebo zasadilo, po mesiacoch dozrie a príde obdobie žatvy alebo oberačky. Podobnú analógiu môžeme pozorovať aj pri príprave a vývoji rozvojových zámerov mesta. Tak, ako nevyspytateľné počasie má každý rok vplyv na čas dozrievania a kvalitu úrody, podobný vplyv majú na pripravené rozvojové zámery mesta aj rôzne okolnosti, zmeny politického života štátu a ostatné „mantinely“ stanovené riadiacimi orgánmi. Projektový zámer síce mohol byť včas pripravený a podaný, ale od zdĺhavého rozhodovacieho procesu riadiacich orgánov závisí, či daná, v drvivej väčšine prípadov dobrá myšlienka dostane šancu a podporu, aby mohla byť po čase pretavená do úspešnej realizácie. Ako sa hovorí: tam, kde je vôľa, tam sa nájde aj cesta, ale platí to aj naopak: ak sa nedá nájsť „politická vôľa“, tak sa ťažko môžeme dopracovať k úspešnej realizácii danej myšlienky.
Po niekoľkomesačnej „kalvárii“ sme sa konečne dostali do cieľovej rovinky s projektom realizácie komplexnej rekonštrukcie nájomných bytov, a tieto práce sa môžu začať v polovici septembra. Obyvatelia týchto nájomných bytových domov sa môžu tešiť na zlepšenie kvality bývania a životného prostredia v týchto objektoch.
Tak isto sa začnú aj rekonštrukčné práce cesty a vytvorenie nových parkovacích miest na Poľnej ulici. Obyvateľov v danej lokalite žiadame o trpezlivosť počas výstavby, ale výsledok po ukončení týchto prác bude stáť za to.
Žiaľ v prípade budovy SLAVOJ zatiaľ nemôžeme hovoriť o úspešnom projekte, nakoľko hodnotiaci proces je už zdĺhavý. Budova je ale v katastrofálnom stave, a každým ďalším mesiacom sa tento stav bude iba zhoršovať, čo v konečnom dôsledku opäť predraží finančnú náročnosť rekonštrukčných prác. Z uvedeného dôvodu sa vedenie mesta rozhodlo okamžite pristúpiť k záchrane tejto budovy, a ešte predtým, než definitívne padne kladné alebo záporné rozhodnutie o podpore projektu, sa začnú práce na kompletnej rekonštrukcii strechy.
Z výzvy Úradu Vlády Slovenskej republiky sa nám podarilo získať dotáciu 22 000 EUR na prípravu technickej dokumentácie s názvom „Vypracovanie projektovej dokumentácie k projektu sociálnych nájomných bytov v Sládkovičove“. Po príprave tejto dokumentácie aj tento zámer postúpi do ďalšej fázy, kde bude čakať na podporu potrebnú k stavebnej realizácii.
Strojový park technických služieb už posilnil náš nový malotraktor získaný z dotácie. Tento nový stroj pomôže pri udržiavaní a polievaní verejných priestranstiev mesta, ale v zimnom období môže byť použitý aj pri odhŕňaní snehu a udržiavaní miestnych komunikácií rozmetávačom soli.
Úspechom mesta je aj to, že projektový zámer komplexnej rekonštrukcie Kuffnerovej sýpky dostal zelenú od Rady partnerstva Trnavského samosprávneho kraja. Už sa pripravuje potrebná dokumentácia, a postupne môžeme pristúpiť aj k realizácii týchto rekonštrukčných prác.
Do výzvy pre cestovný ruch a šport sa pripravuje zámer kompletnej rekonštrukcie detského bazéna na Termálnom kúpalisku Vincov les. Pevne verím, že postupne sa nám podarí aj tento zámer pretaviť do úspešnej realizácie, a takto zlepšiť služby ponúkané našim kúpaliskom.
A keď už sme pri športe, v tomto ruku sa aj Sládkovičovo pripojí do zoznamu miest, ktoré boli etapovým cieľom medzinárodných cyklistických pretekov OKOLO SLOVENSKA. Príďte povzbudiť cyklistov do cieľa a zažite príjemnú atmosféru na tomto športovom sviatku.
S úctou a s prianím dlhého, teplého a príjemného babieho leta:
Ing. Gábor Krommer, primátor mesta
Návštevnosť:
ONLINE:4
DNES:821
TÝŽDEŇ:3440
CELKOM:2080237
Informácie ktoré vás môžu zaujať